Pozycjonowanie na allegro

Pozycjonowanie na allegro

Dzięki istnieniu platformy internetowej Allegro robienie zakupów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pozycjonowanie na allegro stało się częścią działań marketingowych sklepów. Allegro to bez wątpienia największy serwis aukcyjny w Polsce, dlatego wiele firm, które prowadzą sklep, opiera całą swoją sprzedaż o tę witrynę. Zrzesza ona wielu użytkowników, którzy wielokrotnie szukając wybranego przedmiotu, zaczynają od sprawdzenia Allegro. Rzadko zdarza się, by przeciętny klient szukał czegoś dalej niż na pierwszej stronie serwisu. Dlatego sprzedawcy ubiegają się o możliwość zaistnienia na pierwszych miejscach z listy propozycji. Pozycjonowanie na allegro jest zatem działaniem koniecznym, aby zwiększyć sprzedaż i zaistnieć w świadomości odbiorców.

Pozycjonowanie na allegro – zacznij od jakości

Od czego zacząć pozycjonowanie na allegro
Jeśli zależy ci na zajmowaniu jak najwyższych miejsc w wyszukiwarce Allegro, zadbaj najpierw o jakość. Jakość produktu, który oferujesz, a także o jakość przebiegu transakcji. Wiarygodność i twoje umiejętności obsługi klienta są na wagę złota. Pozycjonowanie na allegro to dbanie o to, by klient czuł się na twojej stronie jak najlepiej. Oferujesz wysyłkę Allegro Smart? W krótkim czasie udzielasz odpowiedzi na pojawiające się pytania? Wszelkie udogodnienia są ważne, jeśli konkurujesz z innymi sprzedawcami o miejsce na pierwszej stronie wyszukiwań. Dobre miejsce na liście zapewnią ci także wysokie oceny od kupujących. W końcu nikt nie ufa osobom, które mają choćby kilka niepochlebnych komentarzy.

Pozycjonowanie na allegro a nazwa i kategoria produktu

Na pozycjonowanie na allegro mają wpływ takie czynniki jak odpowiednie nazwanie każdego z oferowanych przez ciebie produktów oraz przypisanie ich do właściwych kategorii. Musisz pamiętać, by nazwa wystawianego produktu jak najlepiej i najtrafniej go opisywała. Chcąc sprzedać spódnicę, nie pisz w nazwie samego słowa „spódnica”. Prawdopodobnie nikt się nią nie zainteresuje… Lepszy będzie tytuł „żółta spódnica midi rozmiary S/M/L” – więcej konkretnych informacji, większa szansa na to, że ktoś znajdzie to, czego akurat szuka, a twoja oferta pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania. Co ciekawe, na Allegro działają także synonimy. Na pozycjonowanie na allegro pozytywnie wpływa także przypisanie produktu do odpowiedniej kategorii. Jeśli jest inaczej – produkt traci na wiarygodności i spada co najmniej kilka pozycji niżej.

Płatne pozycjonowanie na allegro

Promowanie produktów na allegro

Bywa i tak, że konkurencja jest na tyle duża, że trudno ci się przebić, przynajmniej na początku działalności organiczne pozycjonowanie na allegro nie przynosi efektów. Istnieje jednak sposób, by pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania bez poświęcania czasu na pozycjonowanie na allegro. Chodzi oczywiście o możliwość promowania oferty lub skorzystania z opcji wyróżnienia za pomocą pogrubienia nazwy twojej aukcji. Opcji promowania jest całkiem sporo, warto sprawdzić, która najlepiej sprawdzi się u ciebie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *