Ile to kosztuje, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o budżecie marketingowym

Ile kosztuje marketing? Oto jest pytanie nad, którym głowią się przedsiębiorcy stojący przed dylematem, czy stać ich na profesjonalna promocję. Niestety nie istnieje jednoznaczna i uniwersalna odpowiedź na to pytanie, jednak przygotowaliśmy garść przydatnych informacji w sprawie planowania budżetu marketingowego.

Budżet marketingowy to temat rzeka, bowiem nie istnieje jedna uniwersalna metoda gospodarowania środkami finansowymi. Ponadto każde narzędzie jest budżetowane w inny sposób, dlatego przygotowaliśmy krótki przegląd, który podpowie Wam, jak zarządzać reklamowymi finansami.

Ile kosztuje marketing?

Podstawą istnienia firmy w Internecie jest strona internetowa. Średni koszt zrobienia zwykłej witryny waha się od 3 do 10 tysięcy, jednak postawienie zaawansowanej platformy sprzedażowej może wiązać się z koniecznością zainwestowania nawet kilkuset tysięcy złotych.

Kiedy mamy już stronę, pora zadbać o jej widoczność. Pozycjonowanie to proces, dzięki któremu Twoja witryna uplasuje się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwarki. Budżet tutaj indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości finansowych sklepu. Może wahać się od tysiąca złotych do nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie. Elastyczne w kwestii finansowania są też kampanie PPC. Wszystko uzależnione jest od tego ile jesteśmy w stanie zapłacić za pozyskanie klienta. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii finansowania social mediów. Tutaj środki trzeba dopasować do grupy docelowej, zasięgów, które chcemy wygenerować oraz naszych możliwości.

Oszczędzanie kosztuje więcej

Niektórzy chcąc zaoszczędzić samodzielnie zarządzają kampaniami w wyszukiwarce Google i działaniami w social mediach. Jednak takie postępowanie, jeśli nie jest podparte wiedzą marketingową często prowadzi do nieefektywnego wykorzystywania budżetu w reklamach, a ostatecznie naraża nas na większe koszty niż w przypadku zlecenia tych zadań profesjonalistom, którzy umiejętnie zajmą się naszym reklamami internetowymi.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *